luc flamand stond aan de wieg van hondenschool kravaalbos, is 36 jaar clublid en 33 jaar opleider en kassier van de vereniging. Nu hij 65 jaar werd leveren hij de fakkel door maar hij zal nog regelmatige een bezoek brengen aan de school waar hij honderden baasjes leerde om om te gaan met hun hond. Kravaalbos? dat ligt toch niet in eizeringen vlakbij de kattenbos? hondenschool kravaalbos werd in 1982 aan het kravaalbos in meldert opgericht. De club telde een 80-tal leden toen er moest uitgekeken geworden naar een nieuwe site want het terrein dat de soci\xebteit gebruikte ging verkocht worden. Aangezien er plaats vrij kwam in en rond het gesloten slachthuis van eizeringen stelde zaakvoerder michel straetmans voor om naar eizeringen te verhuizen. Afstand “de afstand van meldert naar lennik was voor de leden geen probleem”, vertelt luc flamand. “als je weet dan de mensen van einde en verre naar hier rijden. Ze komen gaarne naar onze hondenschool aangezien ze hier een vriendenkring vinden. Onderhand groeide onze soci\xebteit tot een 460 leden”. Luc flamand leerde de eerste applaudisseren van de zweep van michel straetmans. “maar ook de hondenschool evolueerde. Voordien kwam de hond met de eind tussen de poten naar de training en nu zie je ze heel gaarne naar het oefenterrein lopen. Het scholen van puppy’s betekent eigenlijk dat je de baasjes moet aanleren op het niveau van hun hond te werken. De content van de baasjes en hun honden is een batig vertelling geworden. In de jaren 1980 werkte niemand met balletjes of klikkers. Nu draait alles rond belonen. Met honden hebben we nimmermeer problemen gehad, baasjes anderzijds hadden het soms verkeerd voor”. Vantevoren via komen bij de voorkoop van een hondenras geworden er nog al eens onjuistheden gemaakt. “daarom raden we de mensen aan om voor ze een besluit gebruiken, enkele maanden gratis onze bureau te volgen. We aanreiken goede raad en om de drie maanden krijgen we raadgeving van een dierenarts. ” de hondenrassen, die naar de content geworden gebracht, zijn erg vari\xebren geworden. “vroeger waarden het vooral grotere honden maar nu komen er veel meer kleinere hondjes waarvan er ook heel wat hun brevet halen. Voordien ging men er van uit dat de uitgestrekte honden moesten beluisteren maar het is een lust als ook een nietig goed luistert”, weet luc. “het uiterst voorkomende ras is de border collie. ” vriendenkring de hondenschool kravaalbos is vooral een vriendenkring. “onze leden komen uit alle klassen van de maatschappij. Je vindt hier een man van de vuilkar, een chirurg, een notaris, een dierenarts. We hebben ook regelmatig kennis mensen bij onze leden. Pär zetterberg, jo baetens, isabelle a, willy sommers en kristof kwamen hier met hun hond. We hebben hier veel kunnen realiseren. Zo hebben we bijvoorbeeld van de koelruimte van het slachthuis een mooie bedrijfsrestaurant kunnen maken. In meldert moesten we het stellen met een plaatstalen hok”, herinnert luc zich. Luc flamand was 33 jaar kassier van de club, die gerund wordt door vrijwilligers. “ook dat werd als maar moeilijker. We kregen zware belastingcontroles maar we konden de controleurs toch overtuigen van onze goede bedoelingen. Ze noemden ons op de duur een berustend voor andere vereniging. ” luc stopt als opleider aangezien zijn publiek hem in de messteek begint te toestaan en dat is lamlendig op het terrein. En voor de kwartiermeester heeft hij een goede opvolger. De clubleden organiseerden vrijdagavond een partijtje voor luc. Maar ze zijn hem veilig nog biet kwijt.